Galeria pod dachem

« Wróć do strony głównej


,,Galeria” pod dachem

Łagodna zima pozytywnie wpłynęła na tempo prac przy budowie ,,Galerii Gniezno”. W grudniu pokryto ją dachem, w styczniu zakończono posadzki. Ich powierzchnia wynosi 16.350 m2.  Cała inwestycja gotowa jest w ponad 70%.

W różnym stopniu zaawansowane są natomiast prace na poszczególnych odcinkach inwestycji firmy Polimeni International Gniezno sp. z o.o. W  40% gotowa jest ulica Pałucka, w najbliższych dniach wykonawca inwestycji – Budimex Dromex – przystąpi do budowy ronda. W trzech czwartych gotowe są już parkingi, a w 65% instalacje wewnątrz obiektu. W styczniu zużyto między innymi 380 m3 betonu.

W realizację każdej inwestycji prowadzonej przez firmę Polimeni zaangażowane są firmy miejscowe. Podobnie jest na budowie ,,Galerii”. Wśród kilkunastu podwykonawców i dostawców materiałów z Gniezna i okolic są między innymi: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Transkop sp. j. (odwodnienie parkingu, zewnętrzne sieci wodociągowe i  sanitarne, roboty ziemne wykopy pod stopy i ławy fundamentowe),  ZPHU Dom (roboty żelbetowe: stopy i ławy fundamentowe), Invest Mabud sp. z o.o. (roboty żelbetowe: stopy i ławy fundamentowe oraz roboty murowe), Zakład Ogólnobudowlany Danuta Matuszak (izolacja fundamentów), Zakład Budowlany Zbigniew Kmieć (posadzki), Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Tomczak (roboty murarskie).