Polimeni inwestuje w Słupsku

« Wróć do strony głównej


W styczniu 2007 roku Polimeni International rozpocznie budowę galerii handlowej w Słupsku. Firma otrzymała pozwolenie na budowę i przystąpiła do wyboru wykonawcy inwestycji.

Przetarg na działkę o powierzchni 8605 m2 odbył się w marcu 2006 roku.  Nieruchomość, na której powstanie galeria handlowa, położona jest w centralnej części miasta, pomiędzy ulicami Tuwima i Deotymy. Koszt inwestycji obliczany jest około 30 mln Euro. 

Powierzchnia zabudowy planowanego obiektu wyniesie  6600 m2. Powierzchnia całego obiektu liczyć będzie ponad  33.000 m2, z czego pod wynajem planuje się około 13.000 m2. Garaże zajmą powierzchnię ponad 10.000 m2. Kubatura obiektu wynosi 82.800 m3.

Budynek posiadać będzie trzy kondygnacje handlowe: poziom -1 (podziemny) – market  spożywczy, poziom 0 i poziom +1 - galeria wielobranżowych sklepów oraz dwie kondygnacje garaży: (poziom +2 oraz garaż na dachu budynku - +3). Parkingi pomieszczą 274 samochody. Dostać się będzie można do nich za pomocą ramp zlokalizowanych wewnątrz budynku.

Pasaże handlowe dostępne będą na trzech kondygnacjach połączonych schodami ruchomymi w centralnym punkcie, dźwigami oraz klatkami schodowymi. Z pasaży dostępne będą średnie i małe przestrzenie handlowe, obiekty gastronomiczne, ogólnodostępne toalety, a z kondygnacji podziemnej duży detaliczny sklep.
Osoby niepełnosprawne będą mogły bez problemów korzystać z wszystkich ogólnodostępnych części obiektu.
Tereny zielone (trawniki, krzewy i drzewa) wokół galerii zostały zaprojektowane głównie jako uzupełnienie sąsiadującej zieleni parkowej. Poszczególne nasadzenia zostaną uzgodnione z władzami miasta w trakcie porządkowania i modernizacji terenów zieleni znajdujących się pomiędzy budynkiem galerii a ratuszem.