Vincent Polimeni - Chairman, CEO
vincentpolimeni.jpg

Chairman CEO

Vincent Polimeni jest założycielem i prezesem Polimeni International LLC, firmy deweloperskiej złożonej z kilku spółek specjalizujących się w budowie, zarządzaniu, pośredniczeniu i komercjalizacji powstałych inwestycji.

Podczas 30-letniego stażu pracy w nieruchomościach, Vincent Polimeni stworzył kilka wiodących przedsięwzięć na terenie Long Island, takich jak powierzchnie biurowe oraz centra hanlowe np. Centrum Pawilon w Mineola, Nowy Jork o wielkości 76.200m kw; MaCArthur Plza w Holbrook, Nowy Jork o wielkości 45.720m kw., Islandia Center w Nowym Jorku o wielkości 115.824m kw., Tollgate Plaza w Bel Air, Maryland o wielkości 124.968m kw., centrum handlowe w Cape May Court House, New Jersey o wielkości 45.720m kw.

Przez ostatnie osiem lat Vincent Polimeni budował również centra handlowe w Polsce, powstały tu galerie w Konine, Gnieznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Rumi, Słupsku i Jastrzębiu Zdroju, kolejne projekty są aktualnie w różnej fazie planowania i/lub budowy.

Vincent Polimeni pełnił kilka ważnych pozycji jako Doradca Zarządu w Co-Chairman of the Dean’s Executive Council dla Frank G. Zarb, Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Hofstra. Aktualnie jest członkiem zarządu w Empire National Bank. Jest inicjatorem oraz byłym prezesem Stowarzyszenia dla lepszego Long Island. Zajmuje się również publicystą w takich magazynach, jak The Real Estate Forum i National Real Estate Investor. Vincent Polimeni udzielał wywiadów w ponad 50 publikacjach np New York Times, The New York Daily News i Newsday, oraz wielu polskich gazetach, takich jak Puls Biznesu, Gazeta Poznańska, Biznes Poznański, Glos Wielkopolski itp. Był wykładowcą na uniwersytecie Hofstra i na Uniwersytecie Cornell Masters Programs. Jest członkiem Rady Rozwoju Long Island, Związku Long Island oraz Narodowego Związku Pośredników Nieruchomości w Nowym Jorku i Zarządu Posredników Nieruchomości w Long Island. Vincent Polimeni Został mianowany przez Gubernatora Nowego Jorku do  doradztwa jego zespołowi  oraz uczestniczenia w przejęciu LILCO. W 1995 Gubernator Pataki mianował Vincenta Polimeni na powiernika Władz Long Island, gdzie występował w charakterze Prezesa Komitetu Finansów nadzorującego gwarancje ubezpieczeniowe. Pracował tam do sierpnia 2004 roku.

Vincent Polimeni ma duży wpływ na długoterminowy rozwój kulturalny w społeczeństwie Long Island. Jest aktywnym inicjatorem zbiórki pieniędzy na różne akcje charytatywne, takie jak Gold Star Parents, którym dedykował pomnik. Był uhonorowany przez YMCA nagrodą  ‘Service to Youth’, w Programie Wspólnoty Long Island - nagrodą ‘Cykl Życia’, przez Fundację ‘We Care’ organizacji okręgu Nassau, jak również przez Amerykański Komitet Żydowski, Long Island Chapter - nagrodą ‘ International Business Leadership’ oraz przez organizację ‘ Dla Lepszego Long Island’ nagrodą ‘Deweloper Roku’.